Šampanas-Taittinger Les Folies De La Marquetterie Brut 12.5% 0.75L + GB

 • Kraunamos nuotraukos

  Šampanas-Taittinger Les Folies De La Marquetterie Brut 12.5% 0.75L + GB

  France

  Champagne

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Spalva
  BALTAS
  Savybės
  BRUT
  Alk. tūris
  12.5%
  Talpa (L)
  0.75 L
  Dėžutė
  KARTONINĖ
 • Šampano namai TAITTINGER, kuriuos 1734 metais įkūrė Prancūzų vyno pirklys Jacques Fourneux, nuo 1932 metų vis dar priklausė Taittinger šeimai iki 2006 metų, kai įmonę įsigijo Crédit Agricole, tačiau šeima liko dirbti. Šie namai laikomi vienais seniausių šampano rūsių. Šampanės grafų istoriniame dvare įrengti nuostabūs požeminiai rūsiai, kuriuos IV amžiuje pastatė Benediktinų vienuoliai iš Saint Nicaise abatijos. 

  Geltonos spalvos, su aukso ir rudos spalvos atspindžiais Taittinger Les Folies De La Marquetterie Brut yra pirmasis Taittinger šampano namų cuvée (cuvée yra pirmo spaudimo vynuogių sultys. Kai prinokusios uogos presuojamos, pirmoji susidariusios misos dalis vadinama cuvee ir sudaro šiek tiek daugiau nei 50% pradinės žaliavos tūrio. Pagal standartus, turėtų gautis 4000 litrų cuvee iš 2050 kg vynuogių. Tokia misa yra aromatingesnė ir kokybiškesnė už paskutinę porciją („uodegą“), kuri išsiskiria aštresniu ir grubesniu skoniu). Šampanas pagamintas iš Chardonnay 45% ir Pinot Noir 55% vynuogių mišinio, gauto iš Folies vynuogyno. Burbuliukai labai malonūs ir šiek tiek pašėlę.

  Nosyje persikų, citrusinių vaisių ir abrikosų kompoto aromatas, kurį sustiprina subtilios skrudintų briosh bandelių ir vanilės natos.

  Gomuryje labai subtilus. Jis subtilus, struktūrizuotas ir vaisiškas, skleidžia geltonųjų persikų aromatą, panašų į nosies. Skonio pabaigoje vyrauja medienos ir kreidos natos.

  Dera su sočiais patiekalais, tokiais kaip kepta mėsa, žuvis padaže ir net su sūriais. Puikus aperityvas.

  Ekspertų vertinimas:
  • 93/100 - Robert Parker
  • 16/20 - Gault & Millau
  • 94/100 - Robert Parker's Wine Advocate
   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne