Vynas-Edouard Delaunay Chassagne Montrachet 1er Cru Clos St-Jean Chardonnay 2018 13% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Edouard Delaunay Chassagne Montrachet 1er Cru Clos St-Jean Chardonnay 2018 13% 0.75L

  Burgundy

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  13%
  Spalva
  BALTAS
  Savybės
  DRY
 • 1893 metais įkurta Edouard Delaunay yra sena, turtingą ir išskirtinę istoriją turinti vyninė, XX amžiuje svariai prisidėjusi prie Burgundijos vyno regiono vystymo. House of Edouard Delaunay, norėdami pasiūlyti išskirtinius vynus, nusprendė sutelkti dėmesį į Burgundijos širdį, į vertingiausius vynus: išskirtinius cuvees iš regioninių apeliacijų Côte de Nuits ir Côte de Beaune su kaimais, kuriuos reikia atrasti, intriguojančius Premier Crus, puikias Grands Crus kolekcijas, baigiant absoliučiomis retenybėmis, pagamintomis labai ribotais kiekiais. 

  Terroir svarba Burgundijoje. Terroir - iš terre - "žemė" - Prancūziškas terminas, vartojamas apibūdinti aplinkos veiksniams, darantiems įtaką augalo fenotipui, įskaitant unikalų aplinkos kontekstą, ūkininkavimo praktiką ir specifinę augalo augimo buveinę. Vieno iš prestižiškiausių Burgundijos Chassagne-Montrachet kaimelio, garsėjančio puikiais Premier Cru cuvées baltais vynais, kurių savitumas toks ryškus ir kartu toks skirtingas, atspindi unikalų terrroir, iš kurio jie kilę. Edouard Delaunay Chassagne Montrachet 1er Cru Clos St-Jean Chardonnay cuvée vynuoges nokina 40 metų vynmedžiai augantys kalkakmenio, geltono ir raudono molio ir kalkakmenio žvyro dirvožemyje. Šio vynas vinifikavimas vyko statinėse, esant žemai temperatūrai. Per pirmuosius 6 brandinimo mėnesius nuosėdos buvo reguliariai ir kruopščiai maišomos, todėl vynas įgavo brioche pyrago aromatų atspalvį. Vyno brandinimas truko 18 mėnesių, 30% naujo ąžuolo (pirmo naudojimo) statinėse.

  Nosyje subtilus gėlių kvapas su gaiviais baltųjų pavasario gėlių (narcizų), citrinų žiedų, jazminų ir rožių aromatų atspalviais. Puikus prinokusių Chardonnay vynuogių aromatas išryškėja atskleidžiant žiedadulkių, lengvai skrudintų lazdyno riešutų ir geltonų kaulavaisių kvapus. Nosis intensyvi.

  Gomuryje labai sodrus, apvalus ir nepaprastai platus, nors išlieka labai gaivus. Labai gražus balansas, puiki harmonija ir malonus rūgštingumas paskonyje. 

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne