Vynas-Edouard Delaunay Burgundy Hautes Cotes De Nuits Pinot Noir 2021 12.5% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Edouard Delaunay Burgundy Hautes Cotes De Nuits Pinot Noir 2021 12.5% 0.75L

  Burgundy

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  12.5%
  Spalva
  RAUDONAS
  Savybės
  DRY
 • 1893 metais įkurta Edouard Delaunay yra sena, turtingą ir išskirtinę istoriją turinti vyninė, XX amžiuje svariai prisidėjusi prie Burgundijos vyno regiono vystymo. House of Edouard Delaunay, norėdami pasiūlyti išskirtinius vynus, nusprendė sutelkti dėmesį į Burgundijos širdį, į vertingiausius vynus: išskirtinius cuvees iš regioninių apeliacijų Côte de Nuits ir Côte de Beaune su kaimais, kuriuos reikia atrasti, intriguojančius Premier Crus, puikias Grands Crus kolekcijas, baigiant absoliučiomis retenybėmis, pagamintomis labai ribotais kiekiais.

  Burgundijos regioninės Hautes Côte de Nuits apeliacijos nuostabios tamsiai raudonos spalvos Edouard Delaunay Burgundy Hautes Cotes De Nuits Pinot Noir gaminamas iš 100% Pinot Noir vynuogių regiono vynuogynuose, kurie driekiasi daugiau kaip 20 km iš šiaurės į pietus. Ši vietovė yra regiono Grands Crus centras. Daugiausia garsėja raudonaisiais vynais, tačiau čia gaminami ir keli balti vynai. Tiek Côte de Nuits, tiek ir Hautes Côtes de Nuits daugiausia gaminami raudonieji vynai iš Pinot Noir, iš kurių gaminama didžioji dalis Bourgogne regiono Grands Crus. Baltųjų vynų, gaminamų iš Chardonnay vynuogių, yra mažiau ir rečiau. Šis Pinot Noir cuvée vynas vienerius metus brandintas 30% naujose statinėse, kad išgautų vidutinio stiprumo, tvirtų taninų ir nuostabaus tankio vyną, kurį gerai subalansuoja gyvas gaivumas, atspindintis visą Hautes-Côtes de Nuits vietovės charakterį. Vartoti patariama 2022-2027 metais. 

  Nosyje intensyvus vyšnių ir triufelių kvapas, kurį papildo skrudintos duonos dvelksmas, liudijantis puikią brandą. Įspūdingas aromato kompleksiškumas su kadagio uogų, gvazdikėlių ir kmynų aromatų natomis, vaisiniais aviečių želė, virtų vyšnių ir figų kvapais, cigaro, smilkalų ir žievės niuansais.

  Gomuryje apvalus ir gaivus, gana sodrus. Vėliau išryškėja Hautes-Côtes regionui būdingi taninai ir rūgštingumas, kurie burnoje "trakšteli", parodydami, kad šis charakteriu ir gaivumu apdovanotas vynas gali būti puikiai išlaikomas rūsyje.
   

   

   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne