Kaip atidaryti vyno butelį be kamščiatraukio

Galbūt išsinuomojote atostogų namus, kuriuose nėra visų reikiamų įrankų?. Galbūt kraustotės ir nerandate tos kartoninės dėžės su užrašu "virtuvė". Nesvarbu, dėl kokios priežasties, mokėjimas atidaryti vyno butelį be kamščiatrauio tikrai kada nors pravers. 

Tornadas Naujojo Pasaulio vyno taurėje

Prieš 45 metus viename Paryžiaus viešbutyje aklai vyno degustacijai susirinko didžiausi Prancūzijos vyno ekspertai. Geriausi Prancūziški vynai varžėsi su naujokais iš Kalifornijos, JAV. Tuo metu tai net neatrodė sąžiningos varžybos - Prancūzija gamino geriausius Pasaulyje vynus, o Napa slėnis (Napa Valley) dar nebuvo įtrauktas į vynų žemėlapį, todėl buvo manoma, kad rezultatas akivaizdus. Tačiau netrukus Prancūziško vyno sekmės istorija virto didžiausia šiam vynui tragedija vyno istorijoje. Kalifornijos vynai sulaukė didelio teisėjų dėmesio ir laimėjo tiek raudonųjų, tiek baltųjų vynų kategorijose, aplenkdami legendinius Bordo (Bordeaux) ir Burgundijos (Burgundy) Chateaux vynus.

Baltazaras, Melchizedekas, Matusalem - kokie tai vardai ir ką jie reiškia?

Niekas nežino, kodėl didžiausi šampano buteliai turi biblinius pavadinimus. Žemiau pateikiame vieną iš versijų. 

Burgundijos vynuogynuose gimsta puikūs istoriškai ir tarptautiniu mastu pripažinti vynai

Burgundija. Tai vienas prestižiškiausių vyno gamybos regionų Prancūzijoje. Burgundijos vynuogynuose gimsta puikūs istoriškai ir tarptautiniu mastu pripažinti vynai. 

Vyno dekantavimas

Dekanteriai naudojami nuo to laiko, kai žmonija pažino vyną. 

Romo klasifikacija

Šiuolaikiniame romo pasaulyje romai ir jų prekiniai ženklai gali būti pervertinti arba nepakankamai įvertinti. Vartotojai stengiasi suprasti romo kilmę, jo istoriją, savybes ir būdą, kaip būtų galima lyginti panašius su panašiais. Tiesiog yra per mažai informacijos tokiai analizei - todėl pageidautina, kad visi romo vartotojai ir entuziastai turėtų nuoseklią romo klasifikavimo sistemą. Atsižvelgiant į eksponentinį romo vartojimo augimą, taip pat į naujų gamintojų, prekės ženklų, romo festivalių ir konkursų gausėjimą, labai svarbu - netgi būtina - kad visi vartotojai ir gamintojai galėtų pasikliauti bendra klasifikacija, kuri remtųsi ne išgalvotais kriterijais kaip romo kaina, spalva ar stilius, o aiškiais, objektyviais ir skaidriais kriterijais.

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne