Viskis-Ardbeg Wee Beastie 5YO 47.4% 0.7L

 • Kraunamos nuotraukos

  Viskis-Ardbeg Wee Beastie 5YO 47.4% 0.7L

  Islay

  Kilmės šalis
  Škotija
  Talpa (L)
  0.7 L
 • Pietrytiniame Islay krante, nuošalioje nuo vėjų Islay Kildalton įlankoje John MacDougall 1815 metais įkūrė Ardbeg distilerija. Vietą, kurioje distilerija buvo įkurta, XVIII amžiuje buvo pamėgę kontrabandininkai. 

  Ardbeg Wee Beastie 5YO yra jaunatviškas Single Malts viskis, pagamintas brandinant ex-bourbon ir Oloroso ex-sherry (chereso vyno) statinėse, išpilstytas į butelius penkerių metų amžiaus. Pirmoje vietoje yra durpių natos, o ąžuolas šiek tiek nustumtas į antrą planą, nes statinėse jis ilgai neužsibuvo. Wee Beastie yra gana sudėtingas, pasižymintis patenkinamu skonio profiliu, kuris turėtų sužavėti daugelį Ardbeg aistruolių. 

  Nosyje jūros purslai, šlapios uolos, rūkytas salyklas ir drėgna laužo mediena, kurią iš pradžių perskrodžia saldūs ir šiek tiek augaliniai dūmai. Taip pat citrinų šerbeto, juodųjų pipirų ir medžio drožlių natos. Ši kvapų paletė tiek dūminė, tarsi stovėtum prie pajūrio laužo.

  Gomuryje wkonis labai malonus, saldus ir sūrus. Citrusiniai aliejai ir sodo vaisiai, taip pat nepakartojamas tamsių uogų kartumas, prie kurio prisideda daug drėgnų durpių ir sausų medienos dūmų. Gilumo suteikia pipirai ir šiek tiek gvazdikėlių bei saldymedžio. 

  Poskonis itin ilgas ir aliejingas. 

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne