Viskis-Ardbeg Uigeadail 54.2% 0.7L + GB

 • Kraunamos nuotraukos

  Viskis-Ardbeg Uigeadail 54.2% 0.7L + GB

  Islay

  Kilmės šalis
  Škotija
  Talpa (L)
  0.7 L
 • Ardbeg distilerija yra Škotijos Pietinėje Islay salos pakrantėje, pasižymi gamindama išskirtinius stipriai durpinius (heavily peated) Islay viskius. Distilerijos pavadinimas kilęs iš Škotų Galų kalbos žodžio Àrd Beag, reiškiančio "Mažoji aukštuma". Ardbeg distilerijoje viskis gaminamas nuo 1798 metų, o komercinė gamyba pradėta 1815 metais. Kaip ir dauguma Škotijos daryklų, didžiąją dalį savo istorijos viskis buvo gaminamas ne kaip vieno salyklo (Single Malt), o kaip maišytas (Blended) viskis.

  Gilios gintaro spalvos Ardbeg Uigeadail 54.2% (tariama "Oog-a-dal") - specialus statinių mišinys, kuriame tradicinės Ardbeg gilios, dūminės natos susilieja su sodriais, rausvais ex-chereso statinių tonais. Ardbeg Uigeadail daugiau nei 120 000 Ardbeg komiteto narių išrinko jį mėgstamiausiu Ardbeg.

  Nosyje sodrus, svarus, turtingas ir dūmo aromatas. Visiškai stiprus pirminis aromatas - tai viliojantis šilto kalėdinio pyrago ir graikinių riešutų aliejaus mišinys, susiliejantis su šviežiais vandenyno prieskoniais, kedru ir nuo kalėdinės eglutės krentančiais pušų spygliais. Su vandeniu gilus dūmų aromatas tampa intensyvesnis ir primena kepamą kalėdinį pudingą.

  Gomuryje pilno kūno ir sodrus, burną dengiančios tekstūros skonis - tai intriguojanti saldaus, aštraus ir gilaus dūmo skonio pusiausvyra. Iš pradžių skonis saldus. Žiemos prieskonių pliūpsnis sukelia dūmų ir aštrių prieskonių sprogimą, kurį atstoja prabangus medumi glazūruotų rūkytų patiekalų ir kramtomosios giraitės skonis. Gilių dūmo tonų ir turtingo aromato bangos kaupiasi gomuryje tarsi puikus "Montecristo" cigaras.

  Poskonis nuostabiai ilgas su išliekančiais razinų, gilių Moka kavos atspalviais ir sodriu aromatingu dūmu.
   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne