Vynas-Mezzacorona Musivum Teroldego Riserva Superiore Rotaliano DOC 2016 14% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Mezzacorona Musivum Teroldego Riserva Superiore Rotaliano DOC 2016 14% 0.75L

  Kilmės šalis
  Italija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  14%
  Spalva
  RAUDONAS
 • Jau daugiau nei šimtmetį "Mezzacorona Group" puoselėja savo brangų vynuogių auginimo paveldą ir iš kartos į kartą perduodamą vynuogių augintojų meistriškumą. Vaizdinguose Trentino slėniuose driekiasi puiki vynuogynų mozaika, primenanti brangų dėlionių meną ir pati tampanti žmogaus ir gamtos sukurtu meno kūriniu. Jų grožis su žaviais pergolinių vynuogynų išsiplėtimais pranašauja eleganciją ir meną, kurį galima rasti "Mezzacorona Group"  galutiniuose produktuose, kilusiuose iš šio krašto. 

  "Musivum" vynai gaminami tik iš atrinktų vynuogynų, auginamų tinkamiausiose Trentino-Alto Adidžės (Italija) vietovėse, vynuogių. Kiekvienas butelis yra sunumeruotas ir kruopščiai supakuotas rankomis. 

  "Teroldego" - tai vynuogių veislė, turinti įdomią istoriją ir kilusi iš Trentino regiono, ypač iš garsiųjų "Piana Rotaliana" planų. Būtent čia, pačioje Adidžės slėnio širdyje, į šiaurę nuo Trentino miesto, yra "gražiausias vynuogynų sodas Europoje", kaip teigė Gėtė ir Čezarė Batistis. 

  Rotalianos lyguma, būdama pasienyje, tūkstantmečius buvo kultūrų ir tradicijų kryžkelė. Teroldego vynmedžiai čia rado idealią aplinką - žemę, kurioje jie visuomet duodavo gausų derlių ir garsėjo puikiais vynais, tokiais įsimintinais, kad apie juos kalbama visoje Europoje. Panašu, kad pats pavadinimas yra kilęs iš Tirolio, iš "Tiroler Gold" arba "Tirolio auksas", nors kituose šaltiniuose jo kilmė siejama su vietiniu toponimu: iš tikrųjų yra vietovė, vadinama "Teroldeghe", o vynas minimas daugybėje notarinių aktų, sudarytų dar 1480 m. Piana Rotaliana unikalumas slypi pačioje jo kilmėje: tai kūgio formos slėnis, kurį suformavo Nočės upės žemupio nuogulos toje vietoje, kur ji kadaise įtekėjo į Adidžės upę. Dėl Nočės upės nuneštų aliuvijų susiformavo ypatinga pedologinė formacija, kurią sudaro labai derlingas viršutinis smėlio ir dumblo sluoksnis, po kuriuo yra gilus drenažinis žvyro ir žvirgždo sluoksnis, todėl jis labai pralaidus, sausas ir gerai vėdinamas. Dėl šių priežasčių Piana Rotaliana jau daugelį amžių yra labai tinkama teritorija Teroldego vynui auginti, o šiandien Terodego yra šios vietovės vyno simbolis. Tai buvo pirmoji D.O.C. veislė, 1971 m. pripažinta Trentino regione ir pavadinta "Rotaliano", ir ji vadinama "Trentino vynų princu". 

  Išskirtinis "Mezzacorona Musivum Teroldego Riserva Superiore Rotaliano DOC" 2016m. derlius atskleidė šios veislės vynininkystės potencialą, kurį dar labiau sustiprino Piana Rotaliana dirvožemio unikalumas. Palankios aplinkos sąlygos per visą vegetacijos laikotarpį garantavo vynuoges, pasižyminčias svarbiu fenoliniu profiliu. Ypač daug kritulių nebuvimas ir dideli temperatūros svyravimai paskutiniame nokimo etape leido gauti puikios cukraus ir aromato koncentracijos vynuoges.

  Šiam vynui  vynuogės buvo skinamos Rugsėjo pabaigoje tik rankomis. Vynuoges nuėmus nuo kauliukų ir švelniai susmulkinus, vynuogės buvo fermentuojamos nedidelėse talpyklose, kur alkoholinė fermentacija, pridėjus atrinktų mielių, vyko maždaug 18-20 dienų 26-28 °C temperatūroje, pakartotinai perpumpuojant ir ištraukiant odelėje esančius aromatinius ir polifenolinius junginius. Vėliau vynas ilsisi 14-16 mėnesių brandinamas medinėse statinėse, tik nedidelė dalis brandinama terakotinėse amforose. Medžio ir terakotos derinys sustiprina šių "Teroldego" vynuogių aromato profilį ir pagerina taninų struktūrą, suteikdamas vynui aksominį, minkštą ir šilkinį charakterį.Galiausiai "Teroldego Rotaliano Musivum" ilgiau nei trejus metus tobulinamas butelyje, kad būtų galima įvertinti visą jo eleganciją ir turtingumą. 

  Tikrai didingas, sodriai rubino raudonumo spalvos vynas su lengvais granato atspalviais. Nosyje atsiskleidžia Teroldego dosnumas visais tonais - nuo smulkių vaisių, ypač prinokusių mėlynių, iki prieskonių, migdolų, tabako ir saldymedžio aromatų, atsiradusių dėl brandinimo nedidelėse medinėse talpyklose, kurie puikiai dera su gausiais vaisių aromatais. Gomuryje aksominis, harmoningas, sodrus ir kvapnus. 

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne