Vynas-Edouard Delaunay Burgundy Hautes Cotes De Nuits Chardonay 2021 12.5% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Edouard Delaunay Burgundy Hautes Cotes De Nuits Chardonay 2021 12.5% 0.75L

  Burgundy

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  12.5%
  Spalva
  BALTAS
  Savybės
  DRY
 • 1893 metais įkurta Edouard Delaunay yra sena, turtingą ir išskirtinę istoriją turinti vyninė, XX amžiuje svariai prisidėjusi prie Burgundijos vyno regiono vystymo. House of Edouard Delaunay, norėdami pasiūlyti išskirtinius vynus, nusprendė sutelkti dėmesį į Burgundijos širdį, į vertingiausius vynus: išskirtinius cuvees iš regioninių apeliacijų Côte de Nuits ir Côte de Beaune su kaimais, kuriuos reikia atrasti, intriguojančius Premier Crus, puikias Grands Crus kolekcijas, baigiant absoliučiomis retenybėmis, pagamintomis labai ribotais kiekiais. 

  Burgundijos regioninės Hautes Côte de Nuits apeliacijos šviesiai geltonos spalvos Edouard Delaunay Burgundy Hautes Cotes De Nuits yra 100% Chardonnay vynuogių vynas, gaminamas regiono vynuogynuose, kurie driekiasi daugiau kaip 20 km iš šiaurės į pietus. Ši vietovė yra regiono Grands Crus centras. Daugiausia garsėja raudonaisiais vynais, tačiau čia gaminami ir keli balti vynai. Tiek Côte de Nuits, tiek ir Hautes Côtes de Nuits daugiausia gaminami raudonieji vynai iš Pinot Noir, iš kurių gaminama didžioji dalis Bourgogne regiono Grands Crus. Baltųjų vynų, gaminamų iš Chardonnay vynuogių, yra mažiau ir rečiau. Kai kurie iš jų taip pat gaminami iš Aligoté. 

  Vynas 8 mėnesius brandinamas ąžuolo statinėse, dažnai maišant. 

  Nosyje labai išraiškingas, sudėtingas ir elegantiškas kvapas, su subtiliomis gėlių natomis, kepinių kvapais (bezė, marcipanas, cukruotas melionas, bergamotės), kuriuos papildo šviežių lazdyno riešutų ir cukruotų kaštonų niuansai, atsiradę dėl subtilaus brandinimo statinėse.

  Gomuryje skonis apvalus ir pasižymi maloniu gaivumu bei saldumu. Vyno pabaigoje jaučiamas subtilus citrinų pyrago aromatas. 

  Deras su žuvies, veršienos ir baltosios mėsos patiekalais. 

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne