Vynas-Chene Bleu Le Rose 2022 IGP Vaucluse BIO 13.5% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Chene Bleu Le Rose 2022 IGP Vaucluse BIO 13.5% 0.75L

  South Rhône / Super Rhône  

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  13.5%
  Spalva
  ROŽINIS
  Savybės
  DRY
 • Chêne Bleu - tai kritikų pripažintas vynas iš super-premium Vin de Pays vynuogynų South Rhône (Pietų Rona) regione. Vynuogynai driekiasi kalnuose 4-ių South Rhône apeliacijų viršūnėje, todėl geriausi vyninės vynai gaminami kaip IGP (Indication Géographique Protégée). Vertindami Apeliacijų klasifikavimo sistemos privalumus, savininkai nusprendė kurti naują aukščiausią kokybės apeliaciją taikant tarptautinę kokybinę praktiką, nes Chêne Bleu aukštikalnių reljefas yra netipiškas žemaūgėms South Rhône valdoms. Jau dabar tarptautinėje spaudoje Chêne Bleu įvardijamas kaip pirmasis "Super Rhône", dėl gebėjimo iškelti savo kokybinį svorį ir lūkesčius, susijusius su IGP nuoroda. Vynų stilius: šalia Châteauneuf-du-Pape, bet aukštai kalnuose, todėl vynai pasižymi sodriais South Rhône vaisiais, kuriuos papildo aukštikalnių subtilumas ir elegancija.

  Chêne Bleu - tai idiliškas Rolet šeimos vynuogynas, nuo XIX amžiaus augantis virš jūros lygio 550-630 metrų aukštyje Mt.Ventoux kalnuose Vaucluse departamente, apsuptuose 4-ių apeliacijų kalno papėdėje, - Gigondas, Côtes du Ventoux, Côtes du Rhône ir Séguret. Laukinis vynuogynas unikalios ekosistemos širdyje, UNESCO saugomame Mont Ventoux Biosphere Reserve rezervate, pasižyminčiame nepaprastu biologiniu įvairiapusiškumu. Šeimai prireikė daugiau nei dešimtmečio nuoširdaus atsidavimo, kad galėtų prikelti 30 hektarų viduramžių vienuolyno vynuogyną ir jo brandžius vynmedžius naujam, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančiam gyvenimui, parodant Pasauliui šio regiono aukštikalnių mikro terroir Grand Cru potencialą.

  Ekologiški ir biodinaminiai vynuogynų priežiūros principai leidžia vyninei vengti sintetinių trąšų ir cheminių medžiagų naudojimo, pirmenybę teikiant neinvaziniams metodams, pavyzdžiui, vynmedžių gydymui naudojant bičių propolį, gaunamą iš nuosavo bityno. Ekologiškai auginamų avių banda žiemoja vynuogynuose ir užtikrina piktžolių kontrolę bei natūralias trąšas. Drausmingas genėjimas ir dvigubas rūšiavimas lemia puikią vaisių kokybę ir sąmoningai nedidelį derlių (14-25 hektolitrai iš hektaro), lyginant su vidutiniškai 30-45 hl/ha Châteauneuf-du-Pape vietovėje gaminamais aukščiausios klasės vynais. 

  Apdovanojimus pelnęs tiesioginio spaudimo šviesiai rožinės su sidabriniais atspindžiais spalvos Chene Bleu Le Rose 2022 IGP Vaucluse BIO gaminamas visiškai vengiant įprastai naudojamų cheminių medžiagų, priedų ir rafinavimo medžiagų. Jo turtinga tekstūra, sudėtingumas, stebėtinai ilgas skonis irpotencialas brandinti. Tai Grenache Noir 84%, Mourvèdre 12% ir Syrah 4% vynuogių mišinys, 6 mėnesius brandintas Prancūziško ąžuolo statinėse. Grenache noir vynmedžiams daugiau kaip 60 metų, kurie auga 530 metrų virš jūros lygio aukštyje. Mourvèdre vynmedžiai yra gana jauni, jie yra 8-10 metų amžiaus, 540 metrų aukštyje, o Syrah vynmedžių amžius siekia 20-25 metus, auga 550 m virš jūros lygio, molio ir kalkakmenio dirvožemyje.

  Nosyje švelnus, bet išraiškingas su tvirtų baltųjų vaisių aromatu.

  Gomuryje minerališkas, gerai subalansuotas, apvalus ir gaivus, su vaisių, granatų, ir gėlių romatų natomis.

  Poskonis malonus, ilgai išliekantis.

  Dera su vėžiagyviais, marinuotomis žuvimis, pavasario salotomis, baltojo šokolado ir uogų desertais. 

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne