Vynas-Chene Bleu Heloise 2015 IGP Vaucluse 14% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Chene Bleu Heloise 2015 IGP Vaucluse 14% 0.75L

  South Rhône / Super Rhône  

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  14%
  Spalva
  RAUDONAS
  Dėžutė
  BE DĖŽUTĖS
  Savybės
  DRY
 • Chêne Bleu - tai kritikų pripažintas vynas iš super-premium Vin de Pays vynuogynų South Rhône (Pietų Rona) regione. Vynuogynai driekiasi kalnuose 4-ių South Rhône apeliacijų viršūnėje, todėl geriausi vyninės vynai gaminami kaip IGP (Indication Géographique Protégée). Vertindami Apeliacijų klasifikavimo sistemos privalumus, savininkai nusprendė kurti naują aukščiausią kokybės apeliaciją taikant tarptautinę kokybinę praktiką, nes Chêne Bleu aukštikalnių reljefas yra netipiškas žemaūgėms South Rhône valdoms. Jau dabar tarptautinėje spaudoje Chêne Bleu įvardijamas kaip pirmasis "Super Rhône", dėl gebėjimo iškelti savo kokybinį svorį ir lūkesčius, susijusius su IGP nuoroda. Vynų stilius: šalia Châteauneuf-du-Pape, bet aukštai kalnuose, todėl vynai pasižymi sodriais South Rhône vaisiais, kuriuos papildo aukštikalnių subtilumas ir elegancija.

  Chêne Bleu - tai idiliškas Rolet šeimos vynuogynas, nuo XIX amžiaus augantis virš jūros lygio 550-630 metrų aukštyje Mt.Ventoux kalnuose Vaucluse departamente, apsuptuose 4-ių apeliacijų kalno papėdėje, - Gigondas, Côtes du Ventoux, Côtes du Rhône ir Séguret. Laukinis vynuogynas unikalios ekosistemos širdyje, UNESCO saugomame Mont Ventoux Biosphere Reserve rezervate, pasižyminčiame nepaprastu biologiniu įvairiapusiškumu. Šeimai prireikė daugiau nei dešimtmečio nuoširdaus atsidavimo, kad galėtų prikelti 30 hektarų viduramžių vienuolyno vynuogyną ir jo brandžius vynmedžius naujam, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančiam gyvenimui, parodant Pasauliui šio regiono aukštikalnių mikro terroir Grand Cru potencialą.

  Ekologiški ir biodinaminiai vynuogynų priežiūros principai leidžia vyninei vengti sintetinių trąšų ir cheminių medžiagų naudojimo, pirmenybę teikiant neinvaziniams metodams, pavyzdžiui, vynmedžių gydymui naudojant bičių propolį, gaunamą iš nuosavo bityno. Ekologiškai auginamų avių banda žiemoja vynuogynuose ir užtikrina piktžolių kontrolę bei natūralias trąšas. Drausmingas genėjimas ir dvigubas rūšiavimas lemia puikią vaisių kokybę ir sąmoningai nedidelį derlių (14-25 hektolitrai iš hektaro), lyginant su vidutiniškai 30-45 hl/ha Châteauneuf-du-Pape vietovėje gaminamais aukščiausios klasės vynais. 

  Gilios ryškiai purpurinės spalvos Chene Bleu Heloise 2015 IGP Vaucluse pagamintas iš 78% Syrah, 18% Grenache Noir ir 4% Roussanne vynuogių veislių. Vynmedžių amžius:50 metų Syrah ir Grenache - daugiau nei 60 metų. Vynuogynų ekspozicija ir aukštis: Syrah pietvakarių kryptis, 540 metrų virš jūros lygio, tuo tarpu Grenache į šiaurės vakarus, 530 metrų aukštyje. Dirvožemio tipas - molis ir kalkakmenis, labai akmenuotas. Vyninkystėje nenaudojami sintetiniai preparatai. 2015 metų derlius buvo prinokęs. Vynuogyų aukštis lemia itin didelius temperatūrų skirtumus dieną ir naktį. Dėl to vynuogės bręsta lėčiau. Fermentacija vyksta medinėse talpyklose, 5 savaites maceruojant odeles. Brandinta statinėse: 18 mėnesių, prieš išpilstant į butelius nerafinuojamas ir nefiltruojamas. Gausus ir intensyvus mišinys, pasižymintis stipriu brandinimo potencialu. 

  Nosyje sodrus ir intensyvus, su vaisių aromatų natomis ir prieskonių užuominomis.

  Gomuryje minkštas ir sodrus, su prinokusiais juodaisiais vaisiais, saldymedžiu ir šilkiniais taninais. Poskonis ilgas. 

  Dera su medžiojamaisiai paukščiais, avienos ir keptų daržovių.

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne