Vynas-Chene Bleu Astralabe Blanc 2023 AOP Ventoux BIO 12.5% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Chene Bleu Astralabe Blanc 2023 AOP Ventoux BIO 12.5% 0.75L

  South Rhône / Super Rhône   

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  12.5%
  Spalva
  BALTAS
  Savybės
  DRY
 • Chêne Bleu - tai kritikų pripažintas vynas iš super-premium Vin de Pays vynuogynų South Rhône (Pietų Rona) regione. Vynuogynai driekiasi kalnuose 4-ių South Rhône apeliacijų viršūnėje, todėl geriausi vyninės vynai gaminami kaip IGP (Indication Géographique Protégée). Vertindami Apeliacijų klasifikavimo sistemos privalumus, savininkai nusprendė kurti naują aukščiausią kokybės apeliaciją taikant tarptautinę kokybinę praktiką, nes Chêne Bleu aukštikalnių reljefas yra netipiškas žemaūgėms South Rhône valdoms. Jau dabar tarptautinėje spaudoje Chêne Bleu įvardijamas kaip pirmasis "Super Rhône", dėl gebėjimo iškelti savo kokybinį svorį ir lūkesčius, susijusius su IGP nuoroda. Vynų stilius: šalia Châteauneuf-du-Pape, bet aukštai kalnuose, todėl vynai pasižymi sodriais South Rhône vaisiais, kuriuos papildo aukštikalnių subtilumas ir elegancija.

  Chêne Bleu - tai idiliškas Rolet šeimos vynuogynas, nuo XIX amžiaus augantis virš jūros lygio 550-630 metrų aukštyje Mt.Ventoux kalnuose Vaucluse departamente, apsuptuose 4-ių apeliacijų kalno papėdėje, - Gigondas, Côtes du Ventoux, Côtes du Rhône ir Séguret. Laukinis vynuogynas unikalios ekosistemos širdyje, UNESCO saugomame Mont Ventoux Biosphere Reserve rezervate, pasižyminčiame nepaprastu biologiniu įvairiapusiškumu. Šeimai prireikė daugiau nei dešimtmečio nuoširdaus atsidavimo, kad galėtų prikelti 30 hektarų viduramžių vienuolyno vynuogyną ir jo brandžius vynmedžius naujam, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančiam gyvenimui, parodant Pasauliui šio regiono aukštikalnių mikro terroir Grand Cru potencialą.

  Ekologiški ir biodinaminiai vynuogynų priežiūros principai leidžia vyninei vengti sintetinių trąšų ir cheminių medžiagų naudojimo, pirmenybę teikiant neinvaziniams metodams, pavyzdžiui, vynmedžių gydymui naudojant bičių propolį, gaunamą iš nuosavo bityno. Ekologiškai auginamų avių banda žiemoja vynuogynuose ir užtikrina piktžolių kontrolę bei natūralias trąšas. Drausmingas genėjimas ir dvigubas rūšiavimas lemia puikią vaisių kokybę ir sąmoningai nedidelį derlių (14-25 hektolitrai iš hektaro), lyginant su vidutiniškai 30-45 hl/ha Châteauneuf-du-Pape vietovėje gaminamais aukščiausios klasės vynais.  

  Pirmasis Chene Bleu Astralabe Blanc 2023 AOP Ventoux naujo mažos gamybos baltojo vyno derlius buvo 2019 metais. Tai daugiausia Grenache Blanc vynuogių mišinys su šiek tiek Rolle (Vermentino), Clairette, Roussanne ir Viognier vynuogėmis. Vynuogynai yra aukščiausioje Rhône slėnio valdoje, šiauriniame Ventoux kalno šlaite 550 m aukštyje virš jūros lygio, vynuogės subręsta labai vėlai, suteikdamos didelę koncentraciją ir intensyvų aromato patvarumą. Vyno bandinimo potencialas 2-5 metai. 

  Nosyje gėlių aromatų natos, su persikų ir baltųjų kriaušių užuominomis.

  Gomuryje sodraus kūno, sudėtingas ir aromatingas vynas pasižymi gaivia rūgštimi, sodriu skoniu burnoje ir ilgu poskoniu.

  Dera su sezoniniais patiekalais, įskaitant žuvį, vėžiagyvius ir baltą mėsą. Idealiai tinka prie Viduržemio jūros regiono virtuvės patiekalų ar mišrių salotų. Patiekite lengvai atšaldytą 14 °C temperatūros.   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne