Vynas-Chene Bleu Abelard 2014 AOC Ventoux 14% 0.75L

 • Kraunamos nuotraukos

  Vynas-Chene Bleu Abelard 2014 AOC Ventoux 14% 0.75L

  South Rhône / Super Rhône    

  Kilmės šalis
  Prancūzija
  Talpa (L)
  0.75 L
  Alk. tūris
  14%
  Spalva
  RAUDONAS
  Savybės
  DRY
 • Chêne Bleu - tai kritikų pripažintas vynas iš super-premium Vin de Pays vynuogynų South Rhône (Pietų Rona) regione. Vynuogynai driekiasi kalnuose 4-ių South Rhône apeliacijų viršūnėje, todėl geriausi vyninės vynai gaminami kaip IGP (Indication Géographique Protégée). Vertindami Apeliacijų klasifikavimo sistemos privalumus, savininkai nusprendė kurti naują aukščiausią kokybės apeliaciją taikant tarptautinę kokybinę praktiką, nes Chêne Bleu aukštikalnių reljefas yra netipiškas žemaūgėms South Rhône valdoms. Jau dabar tarptautinėje spaudoje Chêne Bleu įvardijamas kaip pirmasis "Super Rhône", dėl gebėjimo iškelti savo kokybinį svorį ir lūkesčius, susijusius su IGP nuoroda. Vynų stilius: šalia Châteauneuf-du-Pape, bet aukštai kalnuose, todėl vynai pasižymi sodriais South Rhône vaisiais, kuriuos papildo aukštikalnių subtilumas ir elegancija.

  Chêne Bleu - tai idiliškas Rolet šeimos vynuogynas, nuo XIX amžiaus augantis virš jūros lygio 550-630 metrų aukštyje Mt.Ventoux kalnuose Vaucluse departamente, apsuptuose 4-ių apeliacijų kalno papėdėje, - Gigondas, Côtes du Ventoux, Côtes du Rhône ir Séguret. Laukinis vynuogynas unikalios ekosistemos širdyje, UNESCO saugomame Mont Ventoux Biosphere Reserve rezervate, pasižyminčiame nepaprastu biologiniu įvairiapusiškumu. Šeimai prireikė daugiau nei dešimtmečio nuoširdaus atsidavimo, kad galėtų prikelti 30 hektarų viduramžių vienuolyno vynuogyną ir jo brandžius vynmedžius naujam, aukščiausius tarptautinius standartus atitinkančiam gyvenimui, parodant Pasauliui šio regiono aukštikalnių mikro terroir Grand Cru potencialą.

  Ekologiški ir biodinaminiai vynuogynų priežiūros principai leidžia vyninei vengti sintetinių trąšų ir cheminių medžiagų naudojimo, pirmenybę teikiant neinvaziniams metodams, pavyzdžiui, vynmedžių gydymui naudojant bičių propolį, gaunamą iš nuosavo bityno. Ekologiškai auginamų avių banda žiemoja vynuogynuose ir užtikrina piktžolių kontrolę bei natūralias trąšas. Drausmingas genėjimas ir dvigubas rūšiavimas lemia puikią vaisių kokybę ir sąmoningai nedidelį derlių (14-25 hektolitrai iš hektaro), lyginant su vidutiniškai 30-45 hl/ha Châteauneuf-du-Pape vietovėje gaminamais aukščiausios klasės vynais. 

  Pavyzdinis Grenache Blend skaisčiai granatinės spalvos Chene Bleu Abelard 2014 AOC Ventoux pavadintas filosofo Pierre Abelard garbei, kuriame atsiskleidžia senųjų vynmedžių Grenache sodrumas ir koncentracija, o Syrah prideda šiek tiek kompleksiškumo. Šis vynas yra 80% Grenache Noir ir 20% Syrah vynuogių mišinys, kurių vynmedžių amžius sieka daugiau nei 60 metų Grenache, ir daugiau nei 50 metų Syrah. Vynmedžių ekspozicija ir aukštis: Syrah: pietvakarių kryptis, 540 metrų, Grenache: į šiaurės vakarus, 530 metrų aukštyje virš jūros lygio. Dėl to vynuogės bręsta lėčiau. Dirvožemis iš molio ir kalkakmenio, labai akmenuotas. Vystoma ekologinė ir biodinaminė žemdirbystė, vynuogininkystė sertifikuota BeeFriendly ir HVE 3. Jokių sintetinių preparatų, kad būtų užtikrinta tvari vynuogininkystė (aukščiausias lygis). 18 mėnesių brandinamas senose ir naujose Prancūziško ąžuolo statinėse. Nerafinuotas, nefiltruotas. Brandinimo potencialas: 15-20 metų. 

  Nosyje sodrus juodųjų slyvų ir raudonųjų vaisių aromatas su kakavos natomis.

  Gomuryje sodrus, su prinokusiais raudonaisiais vaisiais ir juodųjų alyvuogių natomis.

  Poskonis ilgas, su prieskonių užuominomis. 

  Dera su žvėriena, pavyzdžiui, elniena, taip pat jautiena ir ėriena, keptomis daržovėmis. Puikiai dera su aštriais patiekalais, sūriiais sūriais. Dekantuoti 2-3 valandas, patiekti kambario temperatūros arba vėsiau. 
   

Ar Jums jau yra 20 metų?
Taip Ne